Můj učitel

Dr. Neel Venugopal, BAMS

Dr. Neel se narodil v Keralském distriktu Thrissur v Indii, ve vesnici Chavakkad do rodiny aristokratického otce. Jeho zájem o ajurvédu se projevil již v dětství, když pozoroval svého otce a jeho kolegy při práci s ajurvédským olejem thailam v průběhu cvičení bojových umění Kalari v Vallabhatta Kalarisangham. Svého mistra navštěvuje od útlého dětství a získává stále velmi cenné informace.

Vzdělání v ajurvédě zaměřuje na léčení všech běžných onemocnění, a proto se stal terapeutem ajurvédy. Dále získal lékařské vzdělání BAMS (Bachelor of Ayurvedic Medicine and Surgery) z Kannur University Kerala. Získal také vzdělání v oblasti jógy.

Po ukončení vzdělání poskytoval své služby v různých specializovaných oblastech jako sportovní medicína,  kdy byl součástí lékařského týmu na hrách Common Wealth v Indii. Praxi samozřejmě získává při přímé práci se svými pacienty, kdy stanovuje diagnózu, léčí a sleduje léčení svých pacientů. Je expertem na ajurvédskou diagnostiku pulsu a MARMA terapii.

Také vede kurzy a semináře, poskytuje konzultace v různých částech světa, tak aby sdílel své hluboké znalosti ajurvédy a marma terapie po celém světě.